Darbo laikas:

Pirmadienis 09:00 - 19:00
Antradienis 09:00 - 19:00
Trečiadienis 09:00 - 19:00
Ketvirtadienis 09:00 - 20:00
Penktadienis 09:00 - 20:00
Šeštadienis 09:00 - 20:00
Sekmadienis 09:00 - 19:00

*** REZERVUOTI STALIUKĄ ***

STILIZUOTI DESERTŲ STALAI

NATŪRALŪS LEDAI JŪSŲ VESTUVĖMS!

LINKĖJIMAI IŠ PRANCŪZIJOS

Desertų butikas „Vanilės namai“: gyvenimas yra saldus!

Pagal originalius receptus sukurti ir burnoje tirpstantys prancūziški desertai  labiau primena meno kūrinius nei valgomus skanėstus. Gal todėl, kad „Vanilės namai“, įsikūrę Klaipėdos centre – ne paprasta konditerija ar kepyklėlė, o veikiau vieta, kur gimsta stebuklai?

„Bonžur“ – vienintelė mintis, šaunanti į galvą, vos praveri „Vanilės namų“ duris. Ir visai nesvarbu, kad netoliese vingiuoja Danės upė, o ne Paryžių pusiau skelianti Sena.

Kvepia vanile, plakta grietinėle, sviestu, levandomis ir dar kažkuo. Lyg laiminga vaikyste, o gal įsimintiniausiomis atostogomis, Kalėdomis Provanse… Ir dar truputį – užburiančia meile…

Žvilgsnis įsiremia į vitriną, kurioje, tarytum juvelyrikos parduotuvėje, puikuojasi įspūdingai dekoruoti kulinariniai kūriniai.

Protas atsisako paklusti: nejaugi visas šis prašmatnus grožis, žadinantis norą neatidėliotinai ragauti viską čia ir dabar, iš tiesų valgomas?..

Visa tai verta atskiros ekspozicijos kokiame nors konditerijos muziejuje.

Atmintyje atgimsta kažkur tarp žemės ir dangaus plasnojantys romantiški pavadinimai: braškių Fraisier, šokoladiniai Profiteroles, vanilinis Creme brulee, Clafouti su vyšniomis ir avietėmismigdolinis Milfei… Gal sapnuoju?..

Akys neaprėpia visko, nes žvilgsnis slysta lentynomis, kur išsirikiavę rankų darbo triufeliai, zefyrai,  šokolado kūriniai (gaminiais pavadinti jų neapsiverčia liežuvis), įvairių rūšių marmelado bokštai, šventiniai tortai.

Iš kažkur, lyg per rūką, pasigirsta balsas, kasdieniškai, lyg aplink nebūtų to gardėsių rojaus, pasakojantis  kad visi „Vanilės namų“ švieži skanėstai sukurti tik iš natūralių produktų, be jokių konservantų. Ir jeigu stinga laiko viską išragauti čia ir dabar,  gali supakuoti pirkinius išsineštinai.

Aleliuja! Nes galvoje dėliojasi žaibiškas planas-kiek prireiks laiko, kad  išragaučiau viską, ką sukūrė „Vanilės“ namai?

Savaitgalio rytą būtinai užsuksiu įsigyti duonos gaminių – tegul dalelė Prancūzijos, lyg suvenyrinis magnetukas iš svečios šalies, atkeliauja ir į mano namus.

Garsus prancūzų menininkas Klodas Lorenas, kūręs XVII amžiuje, yra pasakęs, kad egzistuoja tik dvi vaizduojamojo meno rūšys: dailė ir meninė konditerija.  Sunku būtų ginčytis, apsilankius “Vanilės namuose”…

Gyvenimas  – ne tik gražus, bet ir saldus!

Nuotraukų autoriai: Raimondas Kiuras, Eglė Sabaliauskaitė

Mus rasite:

H. Manto g. 3 Klaipėdoje.
Tel.: +370 646 40616; +370 612 02010; +370 647 04466.

Visada esame paruošę saldžių naujienų, tad mielai kviečiame apsilankyti!

TORTAI YPATINGOMS PROGOMS!

ATOKVĖPIS PO CEREMONIJOS

Ieškote originalios dovanos?

error: Turinys apsaugotas !!